Gabinet Rehabilitacji Akademia Ruchu z Warszawy oferuje różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne, m.in. masażeklasycznerelaksacyjnesportowe, limfatyczne oraz lecznicze.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy to taka forma fizycznego oddziaływania na ludzkie ciało, której celem ma być poprawienie ogólnego stanu zdrowia i pozytywny wpływ na chorobowo zmienione tkanki. Masaż leczniczy działa przeciwbólowo, niweluje nadmierne napięcie mięśniowe, a także może mieć efekt pobudzający – np. w przypadku zaników mięśniowych. Istnieją różne techniki masażu leczniczego, a ich wybór zależy od danego schorzenia i od zmienionej chorobowo części ciała.

Masaże lecznicze różnych części ciała

Masaż leczniczy może dotyczyć twarzy, pleców, barków, czy też stóp, a jego regularne wykonywanie niweluje ból i dyskomfort związany z wieloma problemami zdrowotnymi, m.in. zwyrodnieniami stawów, niedowładami, odleżynami, złamaniami, stłuczeniami i zaburzeniami układu krążenia.

Cel masażu leczniczego

Głównym celem masażu leczniczego jest polepszenie przepływu krwi w masowanym miejscu, rozgrzanie go, a tym samym złagodzenie napięcia i dolegliwości bólowych oraz uzyskanie odprężenia i znacznej ulgi. Forma i czas trwania masażu leczniczego ustalana jest w zależności od potrzeb i schorzenia występującego u konkretnego pacjenta. Istnieją również przeciwskazania, które wykluczają możliwość wykonania u danej osoby tego typu masażu, należą do nich np. krwotoki, zakrzepy, żylaki, zmiany ropne, czy też nowotworowe.

Masaż leczniczy Warszawa

Osoby zainteresowane masażem leczniczym w Warszawie zachęcamy do zaznajomienia się z zakresem oferty Gabinetu Rehabilitacji Akademia Ruchu. Profesjonalny, wykwalifikowany personel przy pomocy odpowiednich technik kompleksowo zrealizuje serię zabiegów rehabilitacyjnych i pomoże Państwu wrócić do dobrej kondycji fizycznej.

Masaż leczniczy Warszawa to nie tylko „przyjemniejsza“ część rehabilitacji, ale także niezwykle skuteczna przy wielu schorzeniach. Zdecydowaną zaletą masażu jest to, że nie tylko pomaga wyzdrowieć ciału, lecz także relaksuje umysł – co często jest tak bardzo potrzebne w skutecznej rehabilitacji.

Masaż sportowy czy relaksacyjny?

Oprócz masażu leczniczego wykonujemy masaże specjalistyczne, takie jak: masaż sportowy, limfatyczny, masaż klasyczny, czy relaksacyjny. Każdy rodzaj masażu ukierunkowany jest na konkretny problem do rozwiązania. Masaże sportowe są wykonywane u osób aktywnych fizycznie, trenujących zawodowo, jak i amatorsko.

Masaże dla dzieci i dla dorosłych

Wykonujemy również masaże dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pomagamy zniwelować ból, rozluźnić mięśnie ciała, działamy profilaktycznie i rehabilitacyjnie.

Oferujemy następujące rodzaje masażu:

  • Masaż klasyczny
  • Masaż kręgosłupa
  • Masaż relaksacyjny
  • Masaż leczniczy
  • Masaż sportowy
  • Masaż limfatyczny
  • Masaż antycellulitowy

Zachęcamy osoby do sprawdzenia usługi integracji sensorycznej.

 

Tagi: masaż sportowy warszawa, masaże dla dzieci, masaże lecznicze warszawa, masaż leczniczy warszawa