Gabinet rehabilitacji warszawa akademia ruchuTerapia czaszkowo krzyżowa to niezwykle łagodna forma terapii manualnej polegająca na diagnozowaniu i leczeniu schorzeń za pomocą delikatnego dotyku przykładanego na głowie, kości krzyżowej a także innych miejscach na ciele, przejawiających zaburzenia. Dzięki tej metodzie pozbędziesz się migreny, zapalenia zatok, bólów kręgosłupa i pleców oraz stresu i zmęczenia, których każdy z nas doświadcza na co dzień. Terapia czaszkowo-krzyżowa przynosi również doskonałe rezultaty u dzieci, u których stwierdzono dysleksję lub problemy z koncentracją.

Masaż w terapii czaszkowo krzyżowej

Zdecydowaną zaletą tego rodzaju masażu jest jego nie inwazyjność oraz aspekt leczniczy, pomaga przywrócić równowagę zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

W terapii czaszkowo krzyżowej ważną rolę odgrywają powięzie, czyli sieć krzyżujących się na różnych poziomach ciała cienkich i śliskich błon łącznotkankowych otaczających mięśnie lub grupy mięśni, a zatem mających znaczenie zarówno dla kształtu mięśni, jak i ich wzajemnej przesuwalności względem siebie. Powięzie splecione są ze sobą w sposób bardzo skomplikowany i złożony. Sprawia to, że przykładowe podrażnienie w obrębie stopy może być przekazane przez cały system powięzi mięśniowych kończyny dolnej, grzbietu i szyi, aż do głowy i stać się przyczyną bólów głowy.

Terapia czaszkowo krzyżowa a odczucia pacjenta

W czasie terapii (jeden zabieg trwa 1-1,5 godziny) mogą występować następujące odczucia u pacjenta:

  • pulsowanie, mrowienie, drętwienie, pieczenie
  • skurcze mięśni (niekiedy bardzo silne) z drżeniem kończyn
  • uczucie intensywnego ciepła lub zimna
  • „kiwanie się”, zawroty głowy, szumy w uszach, mroczki przed oczami
  • zaśnięcie lub senność w czasie zabiegu (bardzo często)
  • wyzwolenie się silnych emocji (krzyk, płacz, łzawienie).

Na pełną terapię składa się cykl zabiegów od 3 do 10.

Tagi: terapia czaszkowo-krzyżowa, terapia czaszkowo krzyżowa, terapia czaszkowo-krzyżowa warszawa, terapia czaszkowo krzyżowa warszawa